Scroll to top
© 2018, Marketsoul s.r.o. Všechna práva vyhrazena
Sdílet
en cs
Zpět na ukázky prací
Full-service Weby a eshopy

Aneko – tvorba webu, PPC kampaně a správa sociálních sítí

  • Datum: 24 května, 2019

  • Služba: Full service

  • Klient: ANEKO SK a.s.

  • Odkaz na web: https://www.aneko.sk/

Scroll

01. Shrnutí

WEBOVÉ STRÁNKY: Původní stránky měly zastaralý design v kombinaci se složitou a nepřehlednou strukturou obsahu, který se dlouhá léta nesystematicky lepila napříč celým webem. Na základě těchto problémů jsme navrhli a vytvořili čisté, elegantní a přehledné webové stránky, kde zákazníci Aneko SK najdou vše potřebné již po pár kliknutích. Samozřejmostí bylo i nastavení analytických nástrojů a on-page SEO.

KAMPANĚ: Ruku v ruce s uveřejněním nových stránek jsme spustili výkonnostní PPC kampaně v rámci Google Ads s cílem přivést více poptávek z webu pomocí search reklamy ve vyhledávači Google a display bannerové reklamy.

SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Následovali také kampaně na sociální síti Facebook za účelem zvýšení počtu fanoušků stránky, posílení interakce mezi cílovým zákazníkem a firmou.

TISKOVÉ MATERIÁLY: I přesto, že se zabýváme zejména propagací v online světě, jako full-service agentura máme bohaté zkušenosti i s tiskovými materiály všech druhů.  Požadavky na tiskové materiály jako jsou billboardy, polep stěn, katalogy a ceníky pro nás nepředstavovaly problém.

02. O klientovi

Společnost ANEKO SK a.s. působí na slovenském trhu již 23 let a je jedním z největších výrobců plastových i hliníkových oken a dveří na Slovensku. Více než 25.000 spokojených zákazníků a 500.000 vyrobených oken svědčí o kvalitě, profesionalitě a odbornosti firmy. Mindset v firmě dokonale vystihuje slogan "Dopřejte si kvalitu".

03. Náš úkol

Design původního webu byl zastaralý a z pohledu UX testování na velmi nízké úrovni. Kvůli komplikované struktuře webu, spolu s kombinací vícerých horizontálních i vertikálních menu, zákazníci nenašli co hledali a neodesílali poptávky. Obsah se na web v průběhu let nabaloval jak sněhová koule a tím se celá struktura narušila a rozpadla. Naším úkolem bylo redesignovat web, aby byl uživatelsky příjemný a zároveň zlepšit pozici ve vyhledávání přizpůsobením stránek pro nejnovější vyhledávací algorytmus.

Podobně dramatickou změnou prošly i tiskové materiály a sociální sítě. Vše jsme oděli do nového šatu a navrhli jsme zajímavý obsah na základě testování cílové skupiny. Vytvořili jsme tak jednotný korporátní design, který je vzájemně provázaný skrze řadu komunikačních kanálů.

04. Překážky

  • Složitá a nepřehledná struktura starého obsahu
  • Nejasné rozdělení produktů
  • Krátký DDL, do začátku sezóny

05. Jak jsme pomohli

Začali jsme analýzou starých webových stránek, po kterém následoval workshop s klientem. Spolu jsme určili základní stránky, které mají přidanou hodnotu pro zákazníka a jsou nezbytné pro doručení správných informací na základě klientových dat a našich poznatků. Poté jsme navrhli přehlednou strukturu produktů a pustili jsme se do tvorby kostry webu, která byla maximálně přizpůsobena zákazníkům. S důrazem na UX jsme v následující fázi tvořili i grafický design.

06. Výsledek

Výsledkem je přehledný web s jednoduchou strukturou, který nabízí v kombinaci s nově vytvořenými kampaněmi výborný konverzní poměr. Web jsme spustili se základní SEO optimalizací pro vyhledávače a začali jsme pečlivě sbírat data o uživatelích, aby jsme byly schopni web i nadále vylepšovat a přizpůsobovat požadavkům cílových zákazníků v reálných podmínkách.

Spuštění webových stránek znamenal pouze start spolupráce. Návrh nového stylu komunikace firmy dalo značce jasný směr, co se týče prezentace produktů a firmy samotné. Pustili jsme se naplno do sociálních sítí, kde jsme navýšili počet fanoušků 3x za pouhý měsíc na 600 fanoušků pomocí nízkonákladové kampaně. Na stejné vlně se nesou i výsledky z PPC kampaní a úspěšné tiskoviny. Nakopnout marketing firmy Aneko SK se nám podařilo během několika málo měsíců bez velkých statisícových investic. Opět jsme mohli posunout náš full-service potenciál a výsledkem je další spokojený klient!

Chcete zrealizovat podobný projekt?