Scroll to top
© 2024, MarketSoul s.r.o. Všechna práva vyhrazena
Sdílet
Zpět na ukázky prací
Weby a eshopy Branding a design

Česká verze Airbnb – Chatyachalupy.cz

Scroll

01. Shrnutí

Tvorba webových stránek a rezervačního systému

Webové stránky pro největší portál na pronájem chat a chalup v Česku a na Slovensku pro klienta Tourtrend byl pro nás pořádnou výzvou. Nicméně to je to, co máme rádi a každý podobný výstup z komfortní zóny posouvá nás i klienta mílovými kroky kupředu. Na rozdíl od tvorby běžných webů bylo zde potřeba poprat se s komplexním rezervačním a objednávkovým systémem, který na pozadí webu běží. Součástí je taky pokročilý vyhledávač chat a detailní filtrace přizpůsobená požadavkům moderního zákazníka. Výsledkem byla česká verze Airbnb - Chatyachalupy.cz

02. O klientovi

Rodinná firma TOURTREND od konce devadesátých let prezentuje své on-line nabídky prostřednictvím domény chatyachalupy.cz. Kromě zprostředkovatelské činnosti firma systematicky buduje síť svých vlastních rekreačních objektů. Na prahu třetí dekády století patří TOURTREND mezi přední odborníky v problematice ubytování v Česku i na Slovensku.

Rekreační objekty, které zařazuje do nabídky, vybírá s největší pečlivostí na základě dlouhodobých zkušeností a praxe. S řadou ubytovatelů, s nimiž navázali spolupráci v roce 1990, spolupracují dodnes. Jen některé z nich vystřídali v činnosti jejich potomci či dokonce vnuci.

  • Český Goodwill 2019 - 3. místo v kategorii PARTNER
  • TTG Czech Travel Awards 2013 - 3. místo v kategorii Nejlepší cestovní kancelář pro pobyty v ČR
  • Czech Travel Awards 2012 - Nejoblíbenější středně velká cestovní kancelář
  • Velká cena cestovního ruchu 2010 - Nejlepší cestovní kancelář

03. Náš úkol

Dlouho potřebný redesign webu

Prvním úkolem byl kompletní redesign webu, který již několik let neodpovídal standardům a požadavkům moderního zákazníka. Nová grafika webu měla celý proces rezervace/registrace chaty nebo chalupy zákazníkům zrychlit, zpříjemnit a zjednodušit. S novým designem jsme však museli být opatrní. Původní vzhled stránek fungoval víc jak 10 let, velká část uživatelů na něj byla zvyklá a pořád jsme museli mít na paměti cílové publikum, kterému měl portál sloužit. Zde jsme proto uplatnili princip MAYA, kterého výsledkem byl nový design webu, který zákazníky nešokoval, pomohl jim se snadno zorientovat a navázat na původní způsob práce.

Naprogramování nového rezervačního a inzertního systému

Dalším úkolem bylo přeprogramování původního rezervačního a inzertního systému, se kterým pracuje několik rolí uživatelů. Na jedné straně je tým Tourtrend, který celý systém adminuje a nastavuje. Na straně druhé jsou majitelé rekreačních objektů, kteří inzerují a vytváří nabídku ubytování. A na straně třetí je zákazník, který je v procesu nepostradatelným článkem.

Původní systém měl mnoho nedostatků a složitostí, které bylo potřeba vyřešit. V neposlední řadě bylo potřeba všechny informace a data z původního řešení přesunout bez jediné ztráty kB informací.

04. Překážky

Tvorba nové struktury celého systému a nastavení nového designu bylo náročné, avšak tou největší výzvou byl programátorský vývoj. Navržení nové administrace si vyžadovalo pečlivou volbu vhodného programovacího jazyka a frameworku, který by lidem z Tourtrendu sloužil mnoho dalších let bez omezení dalších změn, upgradů či rozšíření funkcí. Ke spokojenosti klienta je také potřeba vyvíjet systémy a aplikace, které jsou v programátorském světě známé, používané a bez potíží na ně dokáže navázat další tým programátorů. Takže šlo o navržení komplexního systému na míru, který bude do budoucna vysoce kompatibilní.

05. Jak jsme pomohli

Design, který si zamilují všichni

Výsledkem naší grafické snahy byl design webu, který se nemusí stydět před mladší náročnější cílovou skupinou, a který si získal oblibu i starších uživatelů, kteří jsou více citliví na změny. Celý vzhled webu je přehledný a jednoduchý, všechny ovládací prvky jsou umístěny tam, kde je uživatelé očekávají a dělají to, co uživatelé očekávají. Na webu jsme si vyhráli s mnoha detaily, které nám osobně vadili a upravili je tak, abychom si sami používání systému zamilovali. Nebudeme zastírat, že jsme použili několik slušných vychytávek od největších hráčů na trhu, jakými jsou portály Airbnb.com, Booking.com či Trivago.cz.

Pokud chcete být v závodě nejlepší, zařaďte se za prvního a dělejte vše, abyste ho předběhli. 

 

Proces programování

Novou administraci webu jsme na míru navrhli v PHP frameworku Symfony. To, co vidí návštěvník webu, je pouze špička ledovce, pod kterým se skrývá přehledná administrace na správu všech objektů, objednávek, filtrů a to vše v 5 jazykových mutacích. Spodní část tohoto pomyslného ledovce tvoří rozsáhlá databáze objektů, plná informací a fotek, která se neustále aktualizuje a komunikuje s viditelnou částí webu. Díky tomu dokážeme všem návštěvníkům zaručit příjemnou uživatelskou zkušenost s rezervací své tradiční české dovolené na chatě.

06. Výsledky

Co nám tato spolupráce dala

Nejenže jsme opět posunuli vlastní hranice v tom, co pro naše zákazníky dokážeme vytvořit, ale zároveň máme možnost se podílet na rozvoji jednoho z největších projektů svého druhu v ČR. Desetitisícům uživatelů  jsme tak dokázali zpříjemnit rezervaci jejich letní dovolené a na konci dne je spokojený klient i my.

Chcete zrealizovat podobný projekt?