Scroll to top
© 2024, MarketSoul s.r.o. Všechna práva vyhrazena
Sdílet
Zpět na ukázky prací
Weby a eshopy Branding a design

DUDR Tools
Tvorba webových stránek a firemní focení

  • Datum: 29 listopadu, 2022

  • Služba: Tvorba webu, firemní focení

  • Klient: DUDR Tools s.r.o.

  • Odkaz na web: https://dudr.cz/

Scroll

01. Shrnutí

Tvorba webu a focení pro výrobce pilových pásů DUDR Tools

"Naše produkty se promítají do všeho, co je kolem nás."

DUDR Tools je česká společnost ze Sazovic. Řadí se mezi jednu z největších a nejmodernějších světových firem specializující se na výrobu kmenových pilových pásů. Spolupracují s největšími dřevozpracujícími podniky ve střední Evropě a obchodují v dalších 40 zemích po celém světě. Zároveň se soustředí také na vlastní vývoj a inovace nejrůznějších výrobních technologií. Do těch každoročně investují desítky milionů korun.

U tohoto projektu jsme naskočili na palubu až v půlce celé plavby. DUDR Tools nás oslovil, abychom kompletně naprogramovali nové webové stránky s již hotovým grafickým návrhem. Později jsme se pustili do úprav homepage a podstránky kariéra na základě požadavků vedení společnosti. Cílem byl web více orientovaný na nábor nových zaměstnanců a zpracovaný celkově v duchu HR. Do této výzvy jsme se s radosti pustili a opravdu jsme do toho dali duši.

Při programování webu bylo naším hlavním cílem držet se dané grafické struktury tak, jak si přál klient. Dbali jsme především na funkčnost všech interaktivních prvků a celkovou rychlost načítaní jednotlivých podstránek. Provedli jsme také SEO analýzu tak, aby se webové stránky umisťovaly v organickém vyhledávání co nejvýše a byly dohledatelné na relevantní a klíčové výrazy.

U grafické tvorby homepage a podstránky kariéra jsme se pak snažili zaměřit se co nejvíce na prezentaci jednotlivých profesí a také autentické fotky zaměstnanců. Tvorbu kariérní podstránky jsme pojali poměrně netradičním a kreativním způsobem. Prezentaci jednotlivých sekcí napříč celou společností jsme vytvořili ve stylu interaktivního příběhu. Umístili jsme zde také call-to-action tlačítka jako proklik na formulář pro odeslání CV.

02. O klientovi

Jeden z největších výrobců kmenových pilových pásů v Evropě

DUDR Tools patří mezi jedny z největší dodavatelů kmenových pilových pásů v Evropě. Zároveň spolupracuje s dřevozpracujícími podniky z více než 40 zemí po celém světě, kam směřuje většina jejich produkce.

Nachází se v menší obci Sazovice pár kilometrů od Zlína, i tak se však může řadit mezi jednu z nejprogresivnějších výrobních firem v České republice. Pyšní se vlastním vývojovým centrem, kde se neustále snaží zlepšovat a posouvat vlastní stroje tak, aby zákazníkům dodávali produkty té nejvyšší kvality. Do vývoje technologií a rozšiřování jednotlivých částí výroby investují ročně desítky milionu korun.

03. Jak jsme pomohli

Web, který společnost reprezentuje

Hlavním cílem naší práce byl autentický web, který osloví především potenciální zákazníky prezentací produktů. Vzápětí po dokončení programování přišla ovšem nová výzva - zaujmout prostřednictvím webu nejen zákazníky, ale i potenciální zaměstnance.

Grafická část byla již vytvořena. Novou vizuální podobu webu jsme samozřejmě chtěli zachovat. Museli jsme tedy přemýšlet nad tím, jak změnit pouze jednotlivé prvky.

Firemní focení lidí, výroby a kancelářských prostor 

"Ani při takovém množství pilových pásů ostrých jako břitva jsme nepřišli o prsty ani o kameru"

Uskutečnili jsme také dvoudenní profesionální focení, které proběhlo přímo ve výrobní hale a kancelářích DUDR Tools. Výsledkem je celkem 140 postprodukčně zpracovaných fotografií. Několik z nich jsme hned využili na webu, který tak získal více autentičnosti.

Tvorba ikonek na míru

  1. HR ikonky
  2. Ikonky služeb
  3. Technické parametry

UX design Hlavní stránky

Začali jsme úpravou jednotlivých částí homepage. Graficky jsme je upravili a uspořádali tak, abychom docílili co nejlepšího výsledku z hlediska UX. Také jsme upravili jednotlivé texty z pohledu SEO, abychom na web dostali co nejvíce relevantních uživatelů z obou zmiňovaných cílových skupin.

Grafický návrh stránky Kariéra formou příběhu

Druhou část představovala úprava podstránky s nabídkou kariérních pozic ve společnosti. Ihned po zadání tohoto úkolu jsme věděli, že se chceme se vyhnout konvenčním způsobům zpracování nabídky volných pracovních míst. Naší vizí byla zajímavá forma, která udrží návštěvníka na stránce co nejdéle a přesvědčí jej, že společnost DUDR Tools je přesně to, co hledá. Velké množství nových profesionálních fotografií nám umožnilo pojmout web formou příběhu, který popisuje všechny části a procesy ve společnosti.

04. Výsledek

"Spolupráce s firmou MarketSoul by se dala charakterizovat jako posun kupředu. Jak z osobního hlediska, kdy se při práci na společných projektech ráda inspiruji od příjemných a zkušených lidí, tak z profesního hlediska, kdy nám MarketSoul pomáhá posouvat firemní prezentaci na vyšší level. Vždy je to přátelský a konstruktivní dialog, kdy se vzájemně vyslechneme a hledáme nejlepší cestu odrážející naši představu zákazníka a návrhy jejich řešení, které bude fungovat v praxi. Výsledkem komunikace jsou úspěšně dokončené projekty a také nápady na další rozvoj."
Šárka Klinkovská
Marketing manager
DUDR Tools s.r.o.

Chcete zrealizovat podobný projekt?