Scroll to top
© 2024, MarketSoul s.r.o. Všechna práva vyhrazena
Sdílet
Zpět na ukázky prací
Weby a eshopy Branding a design

Mlýn Kojetín
Focení, natáčení a tvorba webu

 • Datum: 4 října, 2023

 • Služba: Webdesign, programování a focení

 • Klient: Mlýn Kojetín spol. s r.o.

 • Odkaz na web: https://www.mlynkojetin.cz/

Scroll

01. Shrnutí

Z kvalitní kojetínské mouky jsme upekli prémiový web

Stejně jako pekaři, kteří pečou z kvalitní kojetínské mouky dokonalý chléb, jsme "upekli" luxusní web. Je nejen vizuálně atraktivní, ale také funkční a uživatelsky přívětivý. Inspirováni tradicí a kvalitou, kterou Mlýn Kojetín přináší, jsme navrhli web, který je hoden jména Mlýn Kojetín.

Jak jsme postupovali?

 • Vyrazili jsme na prohlídku Kojetínského mlýna.
 • Vyzpovídali jsme vedení i zaměstnance.
 • Načerpali jsme maximum informací o historii, technologiích a výrobě mouky.
 • Naplánovali a uskutečnili jsme produkční den - focení a natáčení.
 • Zkompletovali jsme všechen podstatný obsah.
 • Pak stačilo přidat trochu grafiky a programování a web byl na světě.

02. O klientovi

Kvalitní mouka již od roku 1992

Společnost Mlýn Kojetín, spol. s r.o. je rodinná společnost, která patří více než 30 let k nejvýznamnějším výrobcům mlýnských produktů v České republice. Kojetínský mlýn zde stojí už po staletí. Postupnými přestavbami a přístavbami se za tu dobu několikrát změnil. Není známo, kdy byl původně postaven, ale pořád je založen na stejných hodnotách

 • Tradice a poctivost
 • Inovace
 • Profesionalita

Kojetínskou mouku odebírají pekaři z celé ČR i Slovenska. Mouku dodávají do průmyslových pekáren, těstáren i do menších řemeslných pekařství, kde si potrpí na precizní kvalitu a zpracování. Dále dodávají do velkoobchodních a maloobchodních sítí, které distribuují Kojetínskou mouku ke konečnému spotřebiteli. Dodávky mlýnských výrobků zajištují vlastními špičkovými vozidly.

03. Jak jsme pomohli

Když se setká mouka a voda, je z toho chléb

Když se setká Mlýn Kojetín a MarketSoul, je z toho web

První krok byl jasný. Potřebovali jsme pochopit, co stojí za názvem Mlýn Kojetín. A tak jsme s klientem absolvovali několik schůzek, vyrazili jsme na prohlídku mlýna, pozorovali práci lidí, výrobu mouky, nasávali atmosféru a hledali inspiraci. Bylo to jako sledovat pekaře, jak z mouky a vody vytváří dokonalý chléb. Věděli jsme, že chceme vytvořit web, který bude stejně autentický a kvalitní.

Zachycení duše mlýna

Abychom dodali webu osobní dotek, rozhodli jsme se provést jednodenní firemní focení a natáčení z dronu. Přivstali jsme si a v 5:00 ráno už jsme byli na mlýně. S klientem jsme se domluvili, že vyjedeme s celou cisternovou soupravou do polí a uděláme několik epických záběrů jedoucí cisterny mezi pšeničnými poli s nádherným východem slunce v pozadí. Stejně jako když pekaři vezou teplé pečivo ráno do pekáren.

Počasí nám sice nepřálo, bylo zataženo a východ slunce se nekonal, ale i tak máme několik slušných záběrů a fotografií z jízdy. Následně jsme provedli natáčení a focení areálu, výroby, skladu a všech zaměstnanců. Tyto snímky a záběry dodaly stránkám život a hloubku.

Boží mlýny sice melou pomalu ale my ne

Roztočili jsme mlýnské kolo s grafikou a programováním

S nasbíranými materiály a inspirací jsme se pustili do návrhu. Chtěli jsme, aby design stránek odrážel tradici a kvalitu produktů Mlýna Kojetín, ale zároveň byl moderní a přehledný. Nasypali jsme mouku na desku a začali z ní tvarovat dokonalý web. Dali jsme do toho srdce i duši.

Hlavní pozornost jsme věnovali rozdělení a zobrazení sortimentu mlýnských produktů, které se nám povedlo uklidit do jednoduchého záložkového systému. Dále jsme celý design dokořenili ilustracemi, infografickými ikonkami a klásky pšenice. Celé jsme to pak upekli na platformě Wordpress s parádně jednoduchou administrací pro správu obsahu.

Chcete zrealizovat podobný projekt?