Scroll to top
© 2018, Marketsoul s.r.o. Všechna práva vyhrazena
Sdílet
Zpět na ukázky prací
Full-service

Model Obaly – Externí online marketingové oddělení

Scroll

01. Shrnutí

S Model Obaly a.s. spolupracujeme už přes rok. V průběhu spolupráce jsme pro ně vytvořili 1 web, kampaňovou landing page, kariérní záložku na Facebooku a další "drobnosti", které potřebovali mít hotové velmi rychle a přitom v maximální kvalitě. Ví, že i když se na nás obrátí s jakýmkoli požadavkem, neřekneme ne a vždy hledáme cestu, jak to udělat. Máme na starost i pravidelné aktivity jako emailing a reporting, správu 3 webů nebo PPC kampaně. Ale co je nejdůležitější -společně na nich dělat nás baví čím dál víc.

02. O klientovi

Skupina Model je švýcarská společnost s výrobou v ČR zaměřená na B2B sektor. Model Obaly vyvíjí, vyrábí a dodává inteligentní, inovativní a vysoce kvalitní obalová řešení z hladkých a vlnitých lepenek, a to od prostých přepravních krabic až po prémiové obaly se špičkovými povrchovými úpravami, ve kterých se prodávají např. čokolády a parfémy. Skupina zaměstnává více než 4 000 lidí a prostřednictvím 10 dceřiných společností působí v devíti zemích světa.

03. Náš úkol

Na začátku spolupráce bylo naším úkolem vytvořit nový web Copackplus.cz pro divizi Copack Plus. Cílem bylo spustit co nejříve web, který bude zaměřený na B2B zákazníky, zřetelně odlišný od jiných B2B webů a bude směřovat ke konverzi, tedy odeslání poptávky. Jednalo se o pilotní společný projekt, na kterém jsme si otestovali vzájemnou spolupráci. Následně jsme se společně pustili do proklikových kampaních ve vyhledávačích a bannerové reklamy a dnes už pomáháme se vším, co je potřeba. Nastavujeme a realizujeme online komunikační strategii v emailingu a proklikovýh kampaních, spravujeme 3 weby, pomáháme s náborem zaměstnanců ale také třeba s designem intranetu.

04. Překážky

  • 40 dní na realizaci nového webu Copackplus.cz
  • Orientace na B2B segment
  • Korporátní požadavky a pravidla na používání brandu, fotografií a komunikace
  • Zpočátku jen hrubý obsah - komunikace s klientem na dálku

05. Jak jsme pomohli

Marketingové a obchodní oddělení společnosti Model Obaly a.s. v nás mají oporu týmu lidí, kteří pracují na dílčích aktivitách od grafiky, programování přes proklikové kampaně až po analytiku a reporting. Celý projekt zastřešuje zkušený account manager, který je styčným důstojníkem zodpovědným za plnění jednotlivých aktivit , ale i za komunikaci a nastavování dalších marketingových plánů do budoucna.

06. Výsledky

Web Copackplus.cz byl hotový ve stanoveném termínu a v požadované kvalitě. Každý měsíc tvoříme a rozesíláme 4 různé emaily pro český a slovenský trh. Měsíčně píšeme 1-2 PR články na web model-obaly.cz. Reporting dat představuje excelová tabulka o devíti různých záložkách obsahujících data z kampaní, webů, newsletterů a prodejů. Výsledky jsou prezentovány vedení společnosti ve Švýcarsku.

Chcete zrealizovat podobný projekt?