Scroll to top
© 2024, MarketSoul s.r.o. Všechna práva vyhrazena
Sdílet
Zpět na ukázky prací
Full-service Weby a eshopy Sociální sítě Branding a design

Koupelnyatopeni.cz – správa PPC kampaní pro e-shop

Scroll

01. Shrnutí

Jak několikanásobně zvýšit tržby e-shopu pomocí zbožových srovnávačů?

To je otázka, kterou jsme si kladli na počátku spolupráce s klientem KOUPELNY A TOPENÍ. Je nutno říci, že e-shop již několik let fungoval a dařilo se mu velmi dobře. Poslední roky však konkurence v tomto segmentu extrémně narostla, a tím nastal i pokles obratu e-shopu. Celkový podíl na trhu se razantně zmenšil a klient začal s hledáním vhodného řešení - marketingové strategie - která by tento trend zvrátila a opět nakopla tržby e-shopu.

To bylo i důvodem, proč se majitel e-shopu na základě doporučení obrátil rovnou na nás. Spolupráci jsme odstartovali důkladnou analýzou trhu a rešerší konkurence v online prostředí. Také jsme si s klientem nastavili jasná KPI (indikátory úspěchu) a prodejní cíle včetně plánovaného PNO. Na základě těchto dat jsme navrhli online výkonnostní strategii, která spočívala v komplexní inzerci rozsáhlého produktového portfolia e-shopu v rámci zbožových srovnávačů:

 • Heureka.cz,
 • Zboží.cz,
 • Favi,
 • Biano,
 • Google PLA a remarketing,
 • Mall Market
 • a expanze na slovenský trh.

Výsledky udělaly radost nejen klientovi Koupelnyatopení.cz, ale i nám.

02. O klientovi

E-shop Koupelnyatopeni.cz není v online světě žádným nováčkem. To nejdůležitější z oblasti koupelen a topení nabízí již od roku 1996. Během jeho existence se majiteli již jednou podařilo v rámci e-shopu dostat na obrat v desítkách milionů korun ročně. Doba, kdy to šlo tak nějak „samo“ ale bohužel již pominula. Konkurence je daleko větší, a právě proto se na nás klient obrátil. Cíl byl jasný, dostat se zpátky na první místa v reklamním prostoru a zvýšit obrat. A tak jsme se do toho v polovině roku pustili.

03. Náš úkol

Znovu nastartovat chod e-shopu, několikanásobně zvýšit jeho obrat při zachování stejného PNO. Bylo potřeba si poradit s inzercí 30.000 produktů, být správně zařazen ve všech zbožových srovnávačích, paralelně sledovat ceny konkurence, naše náklady na reklamu, PNO metriku a neustále optimalizovat reklamy s ohledem na efektivní míru konverze, hodnotu průměrné objednávky a s maximalizací marže na objednávku.

Optimalizace na denní bázi, přidávání nových reklamních kanálů a využívání nejmodernější PPC nástrojů nám přineslo ty správné výsledky ve formě stabilního růstu obratu.

04. Překážky

 • Správa inzerce 30.000 produktů a velkého množství kategorií
 • K dispozici jsme měli pouze základní XML feed
 • Silná konkurence a cena za prokliky
 • Přísná cenová politika ze strany dodavatelů

05. Jak jsme pomohli

Začali jsme postupně, protože připravit desítky tisíc produktů ze sortimentu tak, aby byl feed pro Heureku i Zboží stroprocentní, by nebylo efektivní. Proto jsme po vstupní analýze společně se zákazníkem vybrali jen ty nejzajímavější produkty (ať už z pohledu marže, konkurence nebo poptávky).

Jakmile jsme se prokousali touhle fází, pustili jsme se do dalších reklamních kanálů, konkrétně vyhledávačů Favi a Biano. Po vyladění XML feedů pro tyhle vyhledávače jsme mohli opět rozšiřovat naše pole působnosti, tentokrát o Google PLA, dynamický remarketing a  napojení na Mall.cz

Po spuštění nového kanálu jsme vždy pečlivě vyhodnocovali jeho efektivitu a na základě toho omezovali nebo naopak navyšovali investice.

Dalším krokem je spuštění SK verze e-shopu.

06. Výsledek

5x větší obrat meziročně

6x více objednávek 

o 803 % vyšší návštěvnost 

Udržení stejného PNO

07. Zhodnocení

Co na to všechno říká klient?

"Na MarketSoul jsem se obrátil na základě doporučení dobrého známého a musím říct, že jsem za tohle doporučení velice rád. Se spoluprací a výsledky agentury jsem velmi spokojen. Postupovali naprosto profesionálně a systematicky. Výsledky jsou skvělé, a proto ve spolupráci pokračujeme již druhým rokem. 

Cílem je se obratově posunout daleko výš a tohle je jen začátek. Těším se na další společný růst."

- Jaroslav Droběna, majitel e-shopu Koupelnyatopeni.cz

Chcete zrealizovat podobný projekt?