Scroll to top
© 2024, MarketSoul s.r.o. Všechna práva vyhrazena
Sdílet
Zpět na ukázky prací
Weby a eshopy Výkonnostní kampaně Branding a design

ViaGo
Vizuální identita, focení, tvorba eshopu a výkonnostní kampaně

  • Datum: 1 dubna, 2023

  • Služba: Kompletní tvorba brandu a e-shopu

  • Klient: ViaGo - elektrické motorky

  • Odkaz na web: https://www.viago.cz/

Scroll

01. Shrnutí

Rozjeli jsme brand elektro motorek ViaGo

Na začátku roku 2023 nás oslovila společnost SWS ze Slušovic, jestli bychom jim pomohli rozsvítit novou hvězdu na poli elektrických motorek a skútrů.

Cílem bylo vybudovat zcela novou značku v oblasti elektromobility na českém trhu. V první řadě jsme potřebovali trh zanalyzovat a následně vytvořit silnou a zapamatovatelnou identitu značky. Následně jsme vypracovali marketingovou strategii s cílem vstoupit na CZ market a ukousnout si slušný podíl v prodeji elektromotorek.

02. O klientovi

Od roku 1991 si firma SWS a.s. vybudovala pozici špičkového dodavatele  informačních a komunikačních technologií, spotřební elektroniky a digitální techniky. Díky své profesionalitě a bezkonkurenčnímu servisu dosáhla pevných vztahů s obchodními partnery, které vždy dává na první místo a kterým věnuje maximální pozornost.

V první polovině roku 2023 přišla na svět myšlenka dostat se na trh i v oblasti elektromobility. Proto se obrátila na nás s výzvou chopit se celého projektu od samotného názvu, vizuální identity přes eshop až po generování tržeb.

03. Jak jsme pomohli

Rozjeli jsme to naplno od startovací čáry

Naše cesta s ViaGo začala týmovým brainstormingem a z něj vyplynuly nápady na názvy a loga, které se staly základem celého projektu. Co následovalo, byla nejen tvorba, ale komplexní řešení marketingu:

Strategie značky a komunikace

Definovali jsme, koho oslovujeme, jakou vizi máme předat publiku a jakým způsobem chceme elektromotorky prezentovat.

Focení a natáčení

Produkty jsme zachytili v plné kráse – jak v dynamickém prostředí města Zlína, tak i v klidném fotostudiu. Fotografie, které vznikly, slouží nejen pro e-shop, ale i pro produktové materiály a při prezentaci a komunikaci v prostředí offline i online světě.

Tvorba eshopu na Shoptetu

S pečlivostí jsme vytvořili e-shop, který se stal novým domovem pro elektro motorky ale i celkovou vizitkou firmy ViaGo, kde se zákazníci mohou snadno orientovat, nakupovat a dohledávat vše potřebné.

Sociální sítě a PPC kampaně

Provedli jsme důkladnou analýzu trhu, na jejímž základě jsme nastavili efektivní PPC kampaně a reklamy. Působnost na sociálních sítích, kterou máme také pod zášťitou, je díky promyšlené strategii více než viditelná. Od Facebooku a Instagramu až po silně se rozvíjející platformu TikTok.
V neposlední řadě jsme zrealizovali dlouhodobý plán obsahu, který naše stávající zákazníky neustále informuje a zároveň přitahuje nové příznivce ve v oblasti elektromobility.

Silný branding a tvorba obsahu

Díky naší usilovné práci se nám podařilo vdechnout život každé jednotlivé motorce, zajistit našemu klientovi významnou mediální přítomnost, neustále budovat a rozvíjet komunitu i znatelně posílit prodejnost.

Prvotní myšlenky jsme se chopili a vybudovali z ní silného lídra v oblasti elektromobility na českém trhu. Naše cesta nebyla jen o navrhnutí loga, rollupů či grafiky, ale o celkovém promyšlení a vytvoření komplexní identity, na kterou jsme náležitě hrdí.

04. Výsledek

Ani z daleka nejsme v cílové rovince

Během jediného roku se nám podařilo nejen značku postavit na nohy, ale neustále ji rozvíjet a zdokonalovat. Naše práce pokračuje v oblasti správy sociálních sítí, kde se staráme o kvalitní obsah, napomáháme při výstavách a akcích, kterých se ViaGo pravidelně účastní, tvoříme kampaně a soutěže, zdokonalujeme strategii a to vše na míru potřebám klienta i jejího publika.

Chcete zrealizovat podobný projekt?