Scroll to top
© 2024, MarketSoul s.r.o. Všechna práva vyhrazena
Sdílet
Zpět na ukázky prací
Weby a eshopy

Zikmundova vila
Tvorba nových webových stránek

  • Datum: 27 října, 2022

  • Služba: Tvorba webových stránek

  • Klient: Nadační fond Zikmundova vila

  • Odkaz na web: https://zikmundovavila.cz/

Scroll

01. Shrnutí

Tvorba nového webu pro Zikmundovou vilu ve Zlíně

Zikmundova vila, jejíž posledním majitelem byl světoznámý cestovatel a zlínský rodák Miroslav Zikmund, se otevřela veřejnosti a my jsme rádi, že jsme mohli být součásti tohoto skvělého projektu.

Nadační fond Zikmundova vila, který současně tuto kulturní památku vlastní, vypsal výběrové řízení na tvorbu nových webových stránek. Jakmile jsme se dozvěděli, že jsme toto výběrové řízení vyhráli, s láskou a radostí jsme se pustili do práce. Naším hlavním úkolem bylo navrhnout web tak, aby popsal veřejnosti historii tohoto domu, jeho majitelů a zároveň, aby sloužil jako místo pro nákup vstupenek na komentované prohlídky a besedy s různými osobnostmi, které Nadační fond pořádá.

Zlínské projekty jsou naše srdcovka...

Tento projekt byl pro nás, jakožto zlínské rodáky, srdcovou záležitostí. Měli jsme možnost určitou formou vyzdvihnout a uctít památku jedné z největší zlínských osobností, která zde kdy žila.

Věříme, že se nám tento projekt povedl na jedničku. Opět jsme do něj vložili duši. Potvrzuje nám to také fakt, že nám zprávu s  kladným hodnocením zaslala i sama dcera zesnulého Miroslava Zikmunda. Z grafického pojetí webu je nadšená!

02. O klientovi

Zikmundova vila - brána do světa

Zikmundova vila není ani muzeum, ani uměle vytvořená expozice, ale autentický prostor v podobě, v jaké jej téměř 70 let užíval cestovatel Miroslav Zikmund.
Mezi majitele této vily ovšem patřily také další osobnosti, které jsou dodnes neodmyslitelně spjaté s historii města Zlína. Od prvního hejtmana zlínského okresu, JUDr. Josefa Januštíka, přes filmaře Elamara Klose, který stál u zrodu zlínských filmových ateliérů, až po světoznámého cestovatele Miroslava Zikmunda. V současnosti je vila ve vlastnictví Nadačního fondu Zikmundova vila, v jehož čele stojí další výrazná zlínská osobnost, městský zastupitel Čestmír Vančura. Právě ten zasloužil o to, že vila je nyní přístupná veřejnosti a každý měsíc se v ní konají pravidelné komentované prohlídky.
Programová nabídka je různorodá. Kromě komentovaných prohlídek vily se návštěvníci mohou zúčastnit také různých besed se známými osobnostmi napříč různými obory. Vilu také často navštěvují známi herci v rámci každoročního Zlínského filmového festivalu.

03. Jak jsme pomohli

Tvorba nového webu s fungujícím e-shopem

Většina webů či e-shopů, které běžně tvoříme, jsou zaměřené primárně na obchod s cílem prodat produkt. Zikmundova vila se však v tomto ohledu patrně liší. Naším cílem bylo tedy vytvořit web, který bude sloužit nejen jako místo pro prodej vstupenek, ale také jako portál, který vás přenese téměř o 100 let zpět a dokáže chronologicky odvyprávět příběh tohoto unikátního domu a jeho majitelů. Sedli jsme si tedy s naším kreativním týmem a vymysleli strukturu webu, která všechny tyto prvky spojuje a mapuje jednotlivé části jejího příběhu stejně tak, jako Miroslav Zikmund mapoval všechny jeho expedice.

A jaký je výsledek?

Moderní, autentický a zároveň ergonomický web, který splňuje všechny klientovy požadavky. Popisuje celou historii vily i její majitele a zároveň slouží také jako e-shop pro nákup vstupenek. I ty jsme graficky vyladili do nejmenšího detailu tak, aby dokonale ladily s celkovým grafickým zpracováním webu. Dva produkty, jedna duše.

04. Výsledek

Nadační fond Zikmundova vila má k dispozici moderní webové stránky, které autenticky a přehledně prezentují Zikmundovou vilu všem návštěvníkům. Zároveň jsme web propojili s platební bránou Comgate, díky které si zákazníci mohou vstupenky na komentované prohlídky i besedy koupit přímo na webu.

Chcete zrealizovat podobný projekt?