Scroll to top
© 2024, MarketSoul s.r.o. Všechna práva vyhrazena
Sdílet
Zpět na ukázky prací
Weby a eshopy Branding a design

Město Vizovice
VŘ na vizuální identitu města

  • Datum: 1 září, 2022

  • Služba: Logo, typografie, označení, print

  • Klient: Město Vizovice

  • Odkaz na web: https://mestovizovice.cz

Scroll

01. Shrnutí

Tvorba vizuální identity města Vizovice

Bylo nám ctí zúčastnit se výběrového řízení

Město Vizovice si nás vybralo jako jednu z 5 agentur do tendru na tvorbu vizuální identity města a všech příspěvkových organizací a organizační složky Dům kultury Vizovice. Tohoto úkolu jsme se ujali s láskou a dali do něj několik duší. Město Vizovice je jedno z nejsympatičtějších měst ve Zlínském kraji. Nachází se pouze pár km od našeho rodného Zlína, každoročně se tam pořádá vyhlášený festival Masters of Rock, je zdrojem pravé valašské Slivovice, výborné nálady a domovem velmi milých lidí.

To všechno jsme chtěli do vizuální identity zahrnout. Našim cílem bylo, aby se s vizuální identitou ztotožnili právě Vizoviané, pro které jsme ji tvořili. Právě oni se na ni budou dívat desítky let. Jsou to oni, které bude reprezentovat. Náš návrh nakonec nebyl mezi výherci VŘ. Blahopřejeme vítězovi a čest poraženým! I tak to ale pro nás byla úžasná zábava a zkušenost, které výsledkem je práce celého našeho týmu.

02. O městě

Vizovice. Brána Valašska.

Nenajdete v naší zemi svéráznější region, než je práve Valašsko. Město Vizovice představuje jeho pomyslnou bránu. V podhůří Vizovických vrchů rozkládá svou náruč, která v souladu s moravskou pohostinností nabízí mnohé. Mezi kopci pokrytými trnkovými keři a stromy se ukrývá mesto, jemuž dominuje zámek. Město plné kultury a tradic. Město pro lidi.

MSoul vizovice vizualni identita 01
MSoul vizovice vizualni identita

03. Příběh

Jak vznikal znak města, aneb Naše cesta do Vizovic

Vydali jsme se na pomyslnou procházku Vizovicemi. Naším cílem bylo hledání vizovických pokladů včetně těch nehmatatelných. Kam nás město vede svými uličkami? Koho a co tam potkáme? Jak se přitom cítíme? Chtěli jsme do znaku přenést vše.

Barokní zámek, dominanta města, je jakoby strážena točitými uličkami a kopci v pozadí města. Pomyslné folklórní srdce Vizovic je dnes obklopeno nejen trnkovými keři a stromy, ale také úspěšnými firmami napříč všemi obory. S neuvěřitelnou lehkostí se zde snoubí lidová tradice se současností, příroda s městem.

Písmeno "V" tvoří základní tvar námi navrhovaného znaku. Znázorňuje pomyslnou bránu do Valašska i města samotného. Zároveň představuje polohu města v podhůří Vizovických vrchů.

Vizovický zámek je hlavní památkou a a dominantou města. Ten představuje pro mnohé Vizoviany i turisty doslova ikonu, která má celoročně co nabídnout.

Trnky snad ani nemusíme popisovat.

3 pruhy představují snoubení tradice se současností. Vychází totiž z dosavadního znaku města. Tyto prvky jsou součástí městské pečetě z roku 1581, a proto by neměly být ani dnes opomenuty.

Tradice mají ve znaku své místo. Křivky vychází z tradiční výroby vizovického pečiva a látek používaných k jeho zdobení. Zároveň se tyto znaky objevují na krojích souboru Vizovjánek.

Krajina a kopce určují proslulou svéráznost Valašska a jeho obyvatel. Vizovické vrchy jsou přírodní dominantou města a jeho okolí.

MSoul vizovice vizualni identita 02
MSoul vizovice vizualni identita 03

04. Symboly

Tradice, kultura, trnky...

Základem motivu jsou tradice a historie města Vizovice. Patří mezi ně samotné památky, okolí města v podobě přírody, kultura, kroje, tradiční pečivo a celé kulturní dění ve městě i okolo něj. Motivy se mohou dále rozšiřovat podle zaměření, specifikace a potřeb. Ikonky spojují jednoduché linie, které zaručí jejich zapamatovatelnost a čitelnost v jakémkoli provedení.

Vizovice_smerovky
MSoul_Vizovice vizualni identita

Chcete zrealizovat podobný projekt?