Scroll to top
© 2018, Marketsoul s.r.o. Všechna práva vyhrazena
Sdílet
en cs

Správa sociálních sítí – Facebook, Instagram a LinkedIn


Ukázky prací

Správa sociálních sítí – Facebook, Instagram a LinkedIn

Pravděpodobně sociální sítě ovládáte, pravděpodobně jste na nich každý den, a možná si říkáte, proč vlastně na něco tak "triviálního" poptávat agenturu? Pravda je taková, že se klouzáte jen po špičce ledovce. Lajky vám prodeje nezvýší, počet sledujících vám s hledáním nového zaměstnance nepomůže a počet shlédnutí poptávky nevygeneruje. Nadechněte se a skočte s námi pod hladinu konvencí, do kreativního světa, kde reklama na Facebooku, Instagramu a LinkedINu má myšlenku, cíl, návratnost a špetku šílenství.

Chápeme, že sociální sítě znáte, ale nechtějte po nás nasadit nějaké ty příspěvky každý měsíc. To není reklama na Facebooku, ale bezúčelné utrácení peněz. My chceme výzvu, chtějte po nás zvýšit tržby, budovat brand, generovat poptávky. Sociální sítě jsou nepředstavitelně flexibilní, mají potenciál pro e-commerce, B2C trh, start-upy, všemožné služby, ale i pro úzce zaměřené B2B firmy.

V první řadě Vás podrobíme výslechu (obvykle se tomu říká kreativní workshop), kde zjistíme Vaše cíle, produkt, cílovou skupinu a komunikaci. Podle toho nastavíme strategii, určíme si pravidla komunikace a vizuálního zpracování a určíme směr, kterým letět. Vybereme také vhodný kanál, reklama na Facebooku a propagace na Instagramu nejsou jediné možnosti, například reklama na LinkedInu je mnohdy několikanásobně efektivnější. V tento moment už se bavíme o rozsahu obsahu, kterým budeme Vaše stávající i potencionální zákazníky krmit a vyhraníme si media rozpočet a cíl kampaní. Dokážeme fungovat samostatně a Vy se budete těšit, co přinesl každý nový pravidelný report výsledků. Není to ono? Ok, pojďme tvořit vstupy společně, jako jeden tým. V tom případě budeme pracovat v rámci sdíleného písečku, kde my budeme navrhovat vizuální a textový kreativní obsah a rozpočet, a Vy po nás budete házet nápady, myšlenky, požadavky, které do plánu zapracujeme a potom jej před následujícím měsícem odsouhlasíte. Nyní je míč u nás, vytvoříme nebo nafotíme vizuální obsah, chytlavý a úderný text, pečlivě zacílíme a START. Během měsíce optimalizujeme reklamní kampaně, interagujeme s lidmi, sbíráme data. Po měsíci nebo čtvrtletí pošleme vyčerpávající report, ve kterém naleznete přehled investic, výsledků, více relevantních metrik, než si umíte představit společně s analýzou konkurence (každého potěší, že jejich profil roste rychleji než "těm druhým"). Budete vědět o tom, jak byl využit každý rozpočet, do posledního haléře. Přiznáme se, pro sběr a vyhodnocení dat si pomáháme několika inovativními softwary a aplikacemi. Tím naše práce nekončí, na základě dat určíme silné a slabé stránky a nastavíme ambiciózní cíle, sepíšeme doporučení a máme před sebou další výzvu.

Co po nás musíte chtít:
• Analýzu konkurence na sociálních sítích
• Vytvoření komunikační strategie
• Tvorbu redakčního plánu
• Špičkové fotografování (máme 3 fotografické mágy různých schopností)
• Natáčení a tvorbu videí
• Tvorbu individualizovaných cílových skupin pro každou kampaň
• Opatrnou, diplomatickou a neriskantní komunikaci ve jménu Vaší značky
• Použití všech existujících formátů příspěvků a reklamy, které Facebook, Instagram nebo LinkedIn nabízí
• Pečlivý a podrobný report výsledků
• Tvorba microsites například pro velké kampaně a soutěže

Balíčky správy sociálních sítích a ceník:
Velká hodnota v malém balení: +-5900 Kč
Tvorba základních grafických prvků pro příspěvky a kampaně. Pravidelná tvorba jednoho příspěvku týdně a jedné kampaně měsíčně. Samozřejmostí je interakce a komunikace s fanoušky s krátkou reakční dobou, čtvrtletní report výsledků a redesign profilu. Obecně vzato levná reklama na Facebooku se skvělými výsledky.
- ideální volba pro posilování brandu, regionální reklamu a komunikaci se zákazníky

Velmi smysluplný balíček: +-9900 Kč
Pravidelná tvorba obsahu se zdvojnásobuje na 2 příspěvky týdně plus 2-3 kampaně měsíčně s pokročilou funkcí (sběr leadů, registrace, sběr emailů, e-commerce synchronizace apod.). Na scénu nastupuje fotografování, tvorba videí a pravidelný kreativní brainstorm.
- pro firmy, které berou sociální sítě vážně a tvoří důležitou součást jejich marketingového mixu

Zabijácký profil: 14.900 - 999.999 Kč
Blahopřejeme, s tímto balíčkem se náš SM manager stává Vaším zaměstnancem. Bavíme se o 3+ příspěvcích týdně, ale hlavně, pečlivě promyšlených kreativních kampaních v tom nejzabijáčtějším formátu. Videa, profesionální fotografování, produktové fotografování, natáčení dronem, e-commerce feedy, kreativní workshopy, expanze do zahraničí, pokročilé testování kampaní, formátů, cílových skupin, regionů,... sky is the limit. Všechny naše nápady nepojme jedna reklama na Facebooku, co říkáte na multi-kanálovou komunikaci v rámci několika sítí?
- plně individualizovaný balíček pro náročné zákazníky se specifickými marketingovými cíli

Jak to vypadá v praxi

Pište, volejte, klepejte na dveře. Obratem za Vámi dojede náš SM Manager (ten blonďák v kostkované košili) prodiskutovat možnosti, do týdne máte na stole konkrétní nabídku a kreativní strategii. Do dvou týdnů generujete zisk ze sociálních sítí.